Paulina i Fela

Praca nad Atlasem Ciał daje nam nie tylko mnóstwo satysfakcji, ale również pozwala poznać niesamowite dziewczyny, ich historie oraz potrzeby. Przeczytajcie do końca, na dole mamy do Was bardzo ważne pytanie.

Poznajcie Paulinę oraz Felę – siostry, które wspólnie zgłosiły się do tegorocznego Atlasu. Dziewczyny pochodzą z muzycznego domu – Paulina właśnie kończy studia z muzykologii i pracuje w Filharmonii Wrocławskiej, a Fela uwielbia śpiewać. Spotkanie z dziewczynami było niezwykle poruszające – spędziłyśmy dużo czasu, rozmawiając o wyzwaniach związanych z akceptacją ciała i presji posiadania konkretnej sylwetki, o odwadze i wstydzie.

Fela ma 167 cm wzrostu i w większości modeli rozmiar S pasował na nią idealnie. Paulina ma 170 cm wzrostu, figurę klepsydry, bardzo duży biust (65K) i wąską talię. Mierzyła kostiumy w rozmiarze L/XL.

Paulina od wielu lat nie była na plaży. Nie dlatego, że nie lubi plażować – dlatego, że nie mogła dobrać sobie odpowiedniego kostiumu kąpielowego. Przyjechała do nas z nadzieją, że nareszcie będzie miała strój, w którym będzie czuła się wygodnie – zapraszając ją do Atlasu, miałyśmy dokładnie ten sam cel. Jednak wraz z przymiarkami, przyszło rozczarowanie. Mimo szerokiej rozmiarówki i kilku modeli dedykowanym sporym biustom, żaden kostium nie był tak stabilny, aby Paulina mogła poczuć się w pełni komfortowo. To były ogromne emocje zarówno dla sióstr, jak i dla nas. Nie obyło się bez łez.
Mimo że na co dzień nie mamy możliwości odszywania pojedynczych kostiumów, tym razem postanowiłyśmy zrobić wszystko, żeby Paulina po tylu latach w końcu miała kostium kąpielowy odpowiadający na potrzeby swojej sylwetki i mogła z beztroską cieszyć się wypadami nad morze czy na basen.

Dokładnie zmierzyłyśmy Paulinę i wspólnie przeanalizowałyśmy jej oczekiwania. Skontaktowałyśmy się z naszą konstruktorką i szwalnią – pomimo tego, że na co dzień nie mamy możliwości doszywania pojedynczych kostiumów, wszyscy zgodzili się na ten projekt i po niecałych dwóch tygodniach Paulina miała już na sobie górę Dolly w swoim rozmiarze! Nie ukrywamy, że był to zdecydowanie jeden z najbardziej wzruszających momentów ostatnich tygodni.

Koniecznie trzymajcie kciuki za wrześniową pogodę – Paulina wybiera się nad polskie morze!! Życzymy jej wspaniałego plażowania i wiele słońca!

Z tego miejsca gorąco dziękujemy naszej wspaniałej szwalni, która w trybie ekspresowym zgodziła się uszyć pojedynczy egzemplarz Dolly.

Kierujemy więc pytanie także do Was – czy jest zapotrzebowanie na taki rozmiar? Może powinnyśmy wprowadzić do stałej sprzedaży Dolly wystopniowaną aż do miseczki K? A może borykacie się z innym dylematem w doborze rozmiaru stroju? Czekamy na Wasze opinie na hello@bodymaps.pl, Instagramie lub Facebooku.

A teraz zobaczcie relację z mierzenia! 🙂

Paulina – LIZA, AMARANT, 2XL.
Fela – LIZA, CIEMNA ZIELEŃ, S.

Paulina nie czuła się pewnie w tym modelu przez dużą różnicę między bardzo wąską talią, a dużym biustem. Biust nie był wystarczająco podtrzymany.

Na Felę natomiast rozmias S pasował idealnie.

Paulina – DINAH, AMARANT, 2XL.
Fela – DINAH, CZERŃ, S.
U Pauliny rozmiar 2XL okazał się za mały w biuście – nie obejmował całej piersi i ciągnął w tułowiu.

DINAH, CZERŃ, 3XL.
Spróbowałyśmy więc rozmiar 3XL – ten wyglądał lepiej, ale był widocznie za duży w talii i pod biustem.

DINAH, CZERŃ, S.
U Feli Dinah sprawdziła się super.

TINA, CZERŃ, S.
Tina o prostym kroju leżała bardzo dobrze na sylwetce Feli.

BONNIE, NIEBIESKI, M.
Rozmiarówka modelu Bonnie jest nieco mniejsza niż innych naszych kostiumów więc rozmiar M pasował idealnie. Fela świetnie się czuła w tym fasonie.

BIANCA, SZAROŚĆ I BIEL, S.
Pięknie!

MICK, LILA I CZERŃ, S.
W tym modelu Fela miała pięknie podkreśloną talię.

PATTI, ŻAKARD BOMBOLA, XL i JANET, ŻAKARD BOMBOLA, XL.
Paulinie wydawało się, że ta góra miałaby potencjał gdyby była większa. Biust utrzymywał się na szyi, przez co Paulina bardzo czuła jego ciężar.

CHAKA, ŻAKARD BOMBOLA, S i THELMA, ŻAKARD BOMBOLA, S.
Zarówno góra, jak i dół leżały super.

DEBBIE, ŻAKARD EASTWICK, S i JANET, ŻAKARD EASTWICK, M.
Fela wyglądała i czuła się bardzo dobrze. To ten zestaw wybrała dla siebie.

DOLLY, CZARNY ŻAKARD, rozmiar 65K i JANET, CZARNY ŻAKARD, L.
Tutaj widzicie Paulinę 2 tygodnie po naszym pierwszy spotkaniu – góra Dolly, którą stworzyłyśmy dla niej na wymiar pasowała super! 🙂

DOLLY, CZARNY ŻAKARD, rozmiar 65K i THELMA, CZARNY ŻAKARD, L.
Sprawdziłyśmy także inny fason dołu – Thelma z wysokim stanem okazała się wyborem Pauliny.

DOLLY, CZARNY ŻAKARD, rozmiar 65K i DUSTY, CZARNY ŻAKARD, L.
I dół z najwyższym stanem – Dusty, także pięknie leżał i podkreślał wąską talię Pauliny.

Sylwetka Pauliny:
rozmiar stanika – 65K
obwód w biuście: 108 cm
talia – 83 cm
najszerszy obwód w pośladkach – 114 cm
wzrost – 170 cm.

Sylwetka Feli:
w biuście – 85 cm
talia – 68 cm
najszerszy obwód w pośladkach – 102 cm
wzrost – 167 cm

Dziewczyny, bardzo dziękujemy Wam za spotkanie! Ściskamy! 🙂