Pytania i odpowiedzi

Do tworzenia produktów Bodymaps staramy się podchodzić w jak najbardziej odpowiedzialny sposób. Bierzemy pod uwagę nie tylko Twoją radość, ale też komfort osób, które się z nim zetknęły zanim dotarły do Ciebie. Staramy się wybierać jak najbardziej przyjazne środowisku rozwiązania. Koncentrujemy się na jakości naszych produktów. Jesteśmy zwolenniczkami przemyślanych zakupów, które służą latami.

Gdzie są produkowane dzianiny, z których korzystamy?

Większość gładkich dzianin oraz podszewek używanych w naszych kolekcjach produkowana jest niedaleko Mediolanu przez jednego z najbardziej wyspecjalizowanych producentów dzianin sportowych na świecie. Od początku istnienia Bodymaps ponad połowa naszych kostiumów szyta jest z dzianin z ECONYL®, czyli przędzy z recyclingu m. in. wyłowionych z oceanów sieci rybackich.

Trójwymiarowe, poliamidowe żakardy powstają za to specjalnie na nasze zamówienie w łódzkiej dziewiarni. Przędza wykorzystywana do ich powstania jest w całości europejskiego pochodzenia. Wierzymy, że dzięki wybieraniu materiałów produkowanych lokalnie ślad węglowy powstający przy tworzeniu kolejnych produktów jest mniejszy, a co za tym idzie cały proces jest bardziej przyjazny środowisku.

Na początku 2020 roku podjęłyśmy decyzję, że wszystkie kupowane przez nas dzianiny będą albo wytwarzane z przędzy recyklingowanej (ECONYL®) albo produkowane lokalnie, w Polsce. Dążymy do tego, aby w przyszłości połączyć te dwa warunki.

Co to jest ECONYL®?

ECONYL® to przędza pochodząca z recyclingu. Jest flagowym produktem włoskiej firmy Aquafil, która zajmuje się przekształcaniem m. in. wyłowionych w oceanach sieci rybackich w świetnej jakości przędzę. Dzięki procesowi regeneracji i puryfikacji, przędza ta ma wszystkie zalety materiałów z pierwszego obiegu a dodatkowo jest przyjazna środowisku. Surowce zbierane są z oceanów na całym świecie, natomiast proces recyclingu odbywa się w Słowenii.

Dlaczego materiały z ECONYL® są świetne?

Oprócz niezaprzeczalnie bardziej przyjaznego środowisku procesu produkcji, nasze materiały z ECONYL® mają także wiele praktycznych zalet. Są trwałe, zachowują pełne krycie, świetnie oddychają i wykazują odporność na chlor, olejki i kremy do opalania. Dodatkowo zapewniają ochronę UV.

Gdzie szyjemy nasze kostiumy?

Stroje Bodymaps szyte są w niewielkiej, rodzinnej szwalni w Głownie niedaleko Łodzi.

Jak pielęgnować kostiumy?

Oficjalnie zalecamy pranie ręczne przy użyciu delikatnego płynu do prania.

Jeżeli zdecydujesz się jednak na pranie w pralce, ustaw temperaturę maksymalnie na 30 stopni i niskie wirowanie. Pamiętaj, aby nie prać jasnych kostiumów z ciemnymi rzeczami i na odwrót. Zdecydowanie odradzamy pranie w pralce modeli z wszytymi usztywnieniami lub fiszbinami, np. góry Chaka, Dolly i Donna – te koniecznie upierz ręcznie.

Mamy też kilka uniwersalnych rad jak dbać o kostiumy kąpielowe (wszystkie, nie tylko te od Bodymaps). Aby materiał pozostał w świetnej formie należy pamiętać, żeby po każdej kąpieli wypłukać go i pozwolić mu wyschnąć. Trzymanie go mokrego w woreczku przez kilka dni po wcześniejszej kąpieli w chlorowanej wodzie może go nadwyrężyć (i nie oznacza to słabej jakości materiału – nawet najbardziej wytrzymała dzianina pozostawiona na długo w chlorze może zmienić swoje właściwości). Na zużywanie się kostiumów kąpielowych bardzo wpływa też częste korzystanie z biczy wodnych – należy liczyć się z tym, że kostium przeznaczony do kąpieli z mocnym hydromasażem zniszczy się dużo szybciej niż ten używany do pływania.

Jak pakowane są kostiumy?

Pełne kostiumy (zarówno jednoczęściowe, jak i razem zakupione zestawy dwuczęściowe) pakujemy w wielorazowe wodoodporne woreczki. Dzięki nim po pływaniu sprawnie przetransportujesz mokry kostium do domu nie mocząc przy tym całej torby (komu się to nie przytrafiło… ;). Świetnie sprawdzają się też jako kosmetyczki, np. do samolotu. Zarówno woreczki, jak i materiał, z którego powstają, produkowane są pod Warszawą.

Gdzie można kupić nasze produkty?

Po kilku latach eksperymentów i współprac z pośrednikami postanowiłyśmy skupić się na sprzedaży kostiumów Bodymaps wyłącznie bezpośrednio w naszym sklepie. Jesteśmy przekonane, że w ten sposób jesteśmy Wam w stanie najlepiej doradzić i najbardziej spójnie przekazać informacje na temat produktów. Kostiumy można więc kupić tylko na naszej stronie oraz stacjonarnie, na Wiktorskiej 21 w Warszawie. Wszelkie inne sklepy internetowe które prezentują nasze produkty w Internecie (a niestety można się na takie natknąć) nie prowadzą z nami współpracy.